سمینار ارشد مهندسی کامپیوتر ارائه راهكاري در خصوص بهينه سازي انتقال داده و افزايش برد موثر شبكه هاي ونت

دانلود مطالب دانشگاهی

چكيده

VANET  به عنوان يك محيط شبكه براي سيستم هاي حمل و نقل هوشمند مطرح شده است . در اين سمينار مي خواهيم پروتكل هاي انتقال داده موجود در VANET  را مورد بررسي و ارزيابي قرار دهيم. راي اين منظور ابتدا طبقه بندي از شبكه هاي بي سيم براي شنا خت شبكه هاي  VANET  ارائه مي دهيم و  سپس به معرفي ويژگي هاي خاص VANET   مي پردازيم و در ادامه پروتكل هاي موجود در اين زمينه را، معرفي  مي كنيم . در زمينه انتقال اطلاعات در VANET سه پروتكل مهم به نام هاي  RDTP و R2R ، VITP  وجود دارد . كه  VITP در رابطه با ارتباط ماب ين خودروها، و مابين خودرو و موجوديت كنار جاده بحث مي كند R2R ارتباط مابين ، موجوديت هاي كنار جاده را برقرار مي كند و RDTP درباره ارتباط مابين خودروها و ارتباط مابين موجوديت هاي كنار جاده بحث مي كند.

سپس با نمودارهايي كه بر اساس معيارهاي مطرح شده در مباحث شبيه سازي براي هر پروتكل ، رسم شده است، ضمن بررسي امكان پياده سازي اين پروتكلها، پروتكل ها را از لحاظ معيارهاي مختلف مورد بحث و بررسي قرار مي دهيم.

در فصل پاياني نتيجه گيري خود را ، از مباحث مطرح شده بيان مي كنيم و پيشنهادات خود را براي ادامه كار در اين زمينه بيان مي كنيم.

مقدمه

اخیراً، شبکه VANET به علت سیستم های انتقال هوشمند خیلی مورد توجه قرار گرفته اند. برنامه های مختلف ITS شامل جایگاه های دریافت عوارض، ارسال پیام، سرویس های سرگرمی کنار جاده و استفاده اینترنت درون خودرو می باشد. در این زمینه ارتباط خودرویی VANET عموماً به سه گروه طبقه بندی   می شود: 1- ارتباطات خودرو با خودرو 2- ارتباطات خود رو با کنار جاده 3- ارتباطات کنار جاده با کنار جاده. در ارتباطات V2V، خودروها بسته های داده را در چند گام از طریق خودروهای میانی انتقال  می دهند.

در مورد ارتباطات  V2R، خودروها با ایستگاه های کنار جاده در طول جاده برای دریافت اطلاعات مورد نیاز، (برای مثال شرایط موجود در ناحیه ای از جاده که جلوتر قراردارد) یا دریافت سرویس ها و راهنمایی های مفید از ایستگاه های کنار جاده، ارتباط برقرار می کنند. در ارتباط R2R  دو موجودیت کنار جاده بنابر دلایلی مانند وجود تصادف و نیاز به اطلاع رسانی به ایستگاه راهنمایی و رانندگی و اورژانس جاده ای، با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند که این ارتباط از طریق خودروها در چندین گام صورت می گیرد.

در این سمینار قصد داریم پروتکل های انتقال اطلاعات در لایه کاربرد را برای پشتیبانی از برقراری سرویس های زیر ساختی Ad-hoc و تعمیم آن بر روی VANET برای پشتیبانی از سه گرده ارتباط بین خودرویی، را معرفی کرده و مورد بحث قرار دهیم. این سرویس های زیر ساختی میتوانند برای تولید سرویس های مبتنی بر مکان، سرویس های ترافیکی جهت دار برای رانندگان، استفاده از اطلاعات برگشتی از حسگرهای خودرو و گرفتن مزایای سیستم GPS استفاده شوند.

 

فصل اول: کلیات

  • شبکه های بی سیم
  • شبکه های Ad- hoc
  • شبکه های MANET
  • شبکه های VANET

 

فصل دوم: بررسی پروتکل های انتقال اطلاعات

 

  • ویژگی های خاص شبکه های VANET. شبکه های Ad- hoc
  • پروتکل های انتقال داد ه
  • پروتکل VITP
  • پروتکل R2R
  • پروتکل RDTP

برای دانلود سمینار با عنوان ذکر شده لطفا از طریق لینک زیر ثبت سفارش کنید:

سفارش انلاین سمینار

 

پروپوزال مهندسی کامپیوتر تلفیق الگوریتم ژنتیک و منطق فازی برای خوشه بندی نابرابر در شبکه های حسگر بیسیم

آموزش تخصصی انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر، شبکه حسگر بیسیم

پروپوزال مهندسی کامپیوتر ردیابی هدف متحرک در شبکه حسگر بی‌سیم با استفاده از الگوریتم بهینه‌سازی کوکو

پروپوزال مهندسی کامپیوتر ارائه چارچوب و مدلی برای امنیت داده های حجیم

پروپوزال مهندسی کامپیوتر ارائه‌ی یک روش تخصیص منابع جهت انتخاب طیف در شبكه­‌هاي  بي‌سيم راديوشناختی در محیطهای پویاچ

مهندسی کامپیوتر

اگر برای هریک از موارد فوق نیاز به مشاوره رایگان دارید، همین الان با ما تماس بگیرید.