هوش تجاری و کاربرد آن در سازمان ها

مشاوره در انجام پایان نامه و پروپوزال ارشد و دکتری

تعریف هوش تجاری در سازمان ها: هوش تجاری به توانایی یک سازمان در جمع آوری، نگهداری و سازماندهی داده ها اطلاق می شود. این قابلیت منجر به تولید مقدار زیادی اطلاعات می گردد که به تولید فرصتهای جدید می انجامد به تعبیر دیگر هوش تجاری باید هم هدف تجارت را دربر داشته باشد هم کاربرد عملی.

هوش تجاری فرآیند تبدیل داده های خام به اطلاعات تجاری و مدیریتی است که به تصمیم گیرندگان سازمان کمک می کند که تصمیمات خود را سریعتر و بهتر اتخاذ کرده و بر اساس اطلاعات صحیح عمل نماید.

هوش تجاری نه به عنوان یک ابزار و یک محصول و حتی یک سیستم بلکه به عنوان یک رویکرد جدید در معماری سازمانی بر اساس سرعت در تحلیل اطلاعات به منظور اتخاذ تصمیمات دقیق  در حداقل زمان ممکن مطرح شده است.

مولفه های هوش تجاری

  1. انبار داده : عبارتست از مجموعه ای از داده های یکپارچه که توسط صفحات وب از منابع داخلی و خارجی جمع اوری شده است و داده های مرتبط را از مخزنی که برای تصمیم گیری موجود است تجمیع می کند . انبار داده بخصوص برای مدیران تحلیلگران تجارت بسیار قابل دسترس است.
  2. داده کاوی: فرآیند کشف الگوها، روابط بین داده ها و تمایلات از طریق بررسی حجم وسیعی از اطلاعاتی است که در انبار ذخیره شده است. تکنولوژی تشخیص، آمار و تکنیک های ریاضی معمولا در تکنولوژی داده کاوی استفاده می شوند.
  3. ( ETL(Extraction Transformation Load: خلاصه کردن، انتقال، بارگذاری مجموعه ای از عملیات است که در آن داده از چندین پایگاه داده و سیستم استخراج می شوند.به فرمت مورد نظر انتقال می یابد و در پایگاه داده هدف بارگذاری می شود.
  4. (OLAP(On-line Analytical Processing: با بهره گیری از محاسبات پیچیده به کاربر این امکان را می دهد که حجک وسیعی از اطلاعات را جستجو و آنالیز کند. ابزارهای OLAP ترکیبی از رابط کاربری گرافیکی و روش های پردازش است که نتایج بصری متفاوتی را در دیدگاه کاربران ایجاد می کند.

اهداف به کارگیری هوشمندی کسب و کار

ایجاد برنامه های استراتژیک

ایجاد تنوع محصولات و بازاریابی

پیش بینی پروفایل مشتریان آینده

پیش بینی وفاداری و تمایل مشتریان

تعیین استراتژی های قیمت گذاری

گرفتن پیشنهاد افزایش کیفیت و بهره وری

تجویز اقداماتی برای جلوگیری از شکست

برنامه ریزی سرمایه انسانی

ابعاد اصلی سیستم هوشمندی کسب و کار

کسب و کار: شامل مجموعه ای روش ها و فنون مدیریتی، از جمله ابعا  گوناگونی از دانش است که می تواند در ساختمان هوش کسب و کار مورد استفاده قرار گیردو

کاربردها: میزان کاربردی بودن سیستم هوشمندکسب و کار در سازمان

تکنولوژی و فن آوری: بر اساس مجموعه ای از ابزارهای اطلاع رسانیف روش ها و راه حل های ساخت سیستم های هوشمندی کسب و کار را شکل می دهند.

سازمانی : بر اساس روش تعیین پیاده سازی، سیستم های هوشمندی کسب و کار سازمان را شامل می شوند.

پارامترهای اصلی مورد نیاز در سیستم هوشمندی کسب و کار

  1. مشتریان
  2. رقبا
  3. شرکای کسب و کار
  4. محیط اقتصادی
  5. فرآیندهای داخلی

موضوع پایان نامه مدیریت کارآفرینی،مدیریت بازرگانی،مدیریت mba،مدیریت اجرائی،مدیریت دولتی،مدیریت استراتژی

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت بررسی ارتباط مدیریت دانش و مدیریت ارتباط با مشتری

 

مشاوره تخصصی انجام پایان نامه ارشد

یکی از مهمترین وظایف دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) انجام پایان نامه می باشد. فقر اساتید خبره در زمینه های مختلف علمی تحقیقاتی در برخی دانشگاه های داخلی و خارجی موجب سردرگمی دانشجویان عزیز گردیده است، موسسه ادیب مشاور مفتخر است که در پاسخ به این نیاز طی ده سال فعالیت به تعداد بیشماری از دانشجویان ارشد و دکتری خدمات مشاوره تخصصی ارايه داده است.

به طور کلی انجام پایان نامه کاری زمان بر است که دانش و تجربه زیادی نیازمند است. موسسه ادیب مشاور با چندین سال تجربه در عرصه مشاوره و با در اختیار داشتن متخصصین و اساتیدی با تجربه آماده مشاوره و آموزش پایان نامه در کلیه رشته های دانشگاهی می باشد.

علاوه بر این موسسه ادیب مشاور، در زمینه شبیه سازی مقالات، پایان نامه ها و انجام پروژه ها با برنامه نویسی نیز به دانشجویان کشور عزیزمان خدمات لازم را ارائه می کند. این خدمات شامل تحلیل آماری، پیاده سازی با انواع نرم افزارهای مهندسی، برنامه نویسی با انواع زبان های برنامه نویسی و تهیه پرسش نامه می شود.

به طور کلی سر فصل های خدمات موسسه ادیب مشاور عبارتند از:

مشاوره پروپوزال در رشته مدیریت، حسابداری، مهندسی برق قدرت، مهندسی برق الکترونیک، مهندسی کامپیوتر و روانشناسی و دیگر رشته ها

مشاوره پایان نامه در رشته مدیریت، حسابداری، مهندسی برق قدرت، مهندسی برق الکترونیک، مهندسی کامپیوتر و روانشناسی و دیگر رشته ها

استخراج مقاله از پایان نامه در رشته مدیریت، حسابداری، مهندسی برق قدرت، مهندسی برق الکترونیک، مهندسی کامپیوتر و روانشناسی و دیگر رشته ها

شبیه سازی انواع مقالات مهندسی

تحلیل آماری پایان نامه های آماری

تهیه پرسش نامه در رشته های مختلف دانشگاهی

تهیه پرسش نامه آنلاین در بستر اینترنت

مشاوره رایگان در انتخاب موضوع پایان نامه های مهندسی و سایر رشته ها

انجام پروژه های برنامه نویسی با انواع زبان های برنامه نویسی از قبیل پایتون، متلب و آموزش کامل پروژه انجام شده در قالب فیلم آموزشی

انجام پروژه های شبیه سازی شبکه یا پایان نامه های مرتبط با شبکه با نرم افزارهای NS2 و NS3

اگر برای هریک از موارد فوق نیاز به مشاوره رایگان دارید، همین الان با ما تماس بگیرید.