پروپوزال ارشد مهندسی کامپیوتر زمانبندی وظایف دارای محدودیت زمانی جهت بهبود مصرف انرژی در سیستم های محاسبات ابری موبایل محلی با تلفیق منطق فازی و الگوریتم ژنتیک

در نمونه پروپوزال ارشد مهندسی کامپیوتر به دنبال ارائه طرحی جهت یادگیری دانشجویان ارشد با ساختار کلی پروپوزال هستیم که دانشجو بتواند با مطالعه پروپوزال در روند انجام پایان نامه ارشد آشنایی پیدا کند و توان تدوین پروپوزال و پایان نامه را داشته باشد.از آنجایی که دانشجویان در مقطع ارشد آشنایی اولیه ای با روند انجام پروپوزال و انجام پایان نامه ندارند و در این مسیر نیازمند مشاوره در انجام پایان نامه هستند بنابراین سعی شده است که با ارائه موضوعات پایان نامه،نمونه پروپوزال ارشد و نمونه پایان نامه ارشد دانشجویان را در این مسیر یاری رسانده و آشنایی لازم را در این مسیر کسب نمایند.لازم است که دانشجویان عزیر با دقت نمونه موضوعات پایان نامه و نمونه پروپوزال ها و پایان نام های ارائه شده را با دقت مطالعه نموده و با نمونه برداری از هر قسمت به تدوین پروپوزال و پایان نامه خود اقدام نمایند.امید است که در این راه بتوانیم همواره مشاور و همراه شما باشیم .

در قسمت دفاعیه پایان نامه نیز نمونه پاورپوینت ارشد قرار داده هست که دانشجویان بتوانند جهت اماده سازی پاورپوینت دفاع پایان نامه استفاده نمایند. یک دفاع موفق منوط به مطالعه با دقت پایان نامه و رفع اشکال پایان نامه و سپس ارائه پاورپوینت با قسمت های پایان نامه همراه با آرامش در زمان دفاع می باشد.موسسه ادیب مشاور همواره در تمامی این مراحل در کنار شما عزیزان خواهد بود.

 

بيان مسأله اساسي تحقيق به طور كلي (شامل تشريح مسأله و معرفي آن، بيان جنبه‏هاي مجهول و مبهم، بيان متغيرهاي مربوطه و منظور از تحقيق) :

با پیشرفت فناوری اطلاعات نیاز به انجام کارهای محاسباتی در همه جا و همه زمان به وجود آمده است. همچنین نیاز به این هست که افراد بتوانند کارهای محاسباتی سنگین خود را بدون داشتن سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای گران، از طریق خدماتی که ابر ارائه می دهد انجام دهند. سير تکاملي محاسبات بگونه اي است که مي توان آن را پس از آب، برق، گاز و تلفن بعنوان عنصر اساسي دیگری فرض نمود. در چنين حالتي، کاربران سعي مي کنند بر اساس نيازهايشان و بدون توجه به اينکه يک سرويس در کجا قرار دارد و يا چگونه تحويل داده مي شود، به آن دسترسي يابند. نمونه هاي متنوعي از سيستم هاي محاسباتي ارائه شده است که سعي دارند چنين خدماتي را به کاربران ارئه دهند.

طبق تعریف مؤسسه ملی فناوری و استانداردها (NIST) محاسبات ابری، مدلی است برای فراهم کردن دسترسی آسان بر اساس تقاضای کاربر از طریق شبکه به مجموعه‌ای از منابع محاسباتی قابل تغییر و پیکربندی مثل شبکه‌ها، سرورها، فضای ذخیره‌سازی، برنامه‌های کاربردی و سرویس‌ها که این دسترسی بتواند با کمترین نیاز به مدیریت منابع یا نیاز به دخالت مستقیم فراهم‌کننده سرویس به سرعت فراهم گردد. مدل محاسبات ابری بر پایه شبکه‌های کامپیوتری مانند اینترنت است که الگویی تازه برای عرضه، مصرف و تحویل خدمات محاسباتی (شامل زیرساخت، نرم‌افزار، بستر و سایر منابع محاسباتی) با به کارگیری شبکه ارائه می‌کند. محاسبات ابری مبتنی بر شبکه به عنوان جایگزینی برای محاسبات متعارف به سرعت در حال گسترش است. با گسترده‌تر شدن محاسبات ابری مصرف انرژی شبکه و منابع محاسباتی که از ابر پشتیبانی می‌کنند به خصوص در شبکه های ابری موبایل نیز زیاد می‌شود.

ابزارهای موبایل (مثل تلفن همراه، تبلت و غیره) امروزه بخش مهمی از زندگی روزانه افراد را تشکیل می دهند. بسیاری از تحقیقات انجام شده در محاسبات ابری برای توانمندسازی ابزار موبایل برای اجرای کاربردهای بلادرنگ مانند تشخیص شی [1] پیش بینی حادثه [2] و تصاویربلادرنگ [3] می باشد. ابزارهای موبایل محدودیت منابع دارند، مانند کارایی محاسبات و طول عمر باتری. در سیستم های ابری موبایل گره های منبع یک درخواست را به گره در حال پردازش می فرستد و منتظر پاسخ می ماند [4، 5]. در سیستم های محاسبات ابری محلی موبایل، دستگاه های موبایل به صورت مستقیم و نظیر به نظیر می توانند به هم متصل شوند و هر دستگاه موبایل خود می تواند به عنوان منبعی در ابر مورد استفاده قرار گیرد. در واقع این نوع سیستم ها به صورت یک شبکه کامپیوتری موردی (Ad hoc network)  هستند و با هم در ارتباط هستند. در واقع در رایانش ابر موبایل محلی هر دستگاه موبایل برحسب میزان پردازش و قدرت پردازشی که دارد می تواند وظایف (بار کاری) را به سایر دستگاه های ارسال کرده و روی آن ها به صورت موازی اجرا کند. این باعث می شود که هم بار پردازشی روی دستگاه های مختلف تقسیم شود و به صورت موازی اجرا شود و هم منجر به کاهش زمان پردازش (زمان پاسخ) می شود. لذا رایانش ابری موبایل محلی در کاربردهای بلادرنگ و زمانی که وظایف دارای ضرب الاعجل هستند می تواند بسیار مناسب باشد.

با توجه به توضیحات بالا در سیستم ابری موبایل محلی، پهنای باند و منابع محاسباتی میان ابزارهای موبایل به اشتراک گذاشته می شود، لذا با دو چالش اساسی روبه رو هستیم، چالش اول انرژی مصرفی (باتری هر یک از منابع) و چالش دوم زمان تکمیل هر وظیفه است. انرژی مصرفی یکی از فاکتورهای مورد نیاز در محاسبات ابری می باشد و بسیاری از الگوریتم ها با هدف بهبود کارایی یا کاهش انرژی مصرفی می باشند [6، 7]. همچنین از آنجاکه این نوع سیستم های ابری در محیط های بلادرنگ استفاده می گردند، وظایف دارای محدویت زمانی هستند (به عبارتی دیگر وظایف دارای ضرب الاعجل هستند)، لذا باید قبل از ضرب الاعجلشان اجرا شوند. بنابراین باید وظایف به گونه ای به منابع تخصیص داده شوند که دو چالش بالا مد نظر قرار گیرد. لذا زمانبندی در سیستم های محاسبات ابری موبایل محلی باید به گونه صورت گیرد که علاوه بر حداقل کردن زمان اجرای وظایف، مصرف انرژی دستگاه های موبایل نیز کاهش یابد.

بنابرین در این تحقیق سعی بر آن است که با استفاده از روش های هوشمند (روش های فازی و الگوریتم ژنتیک)، انرژی مصرفی در محاسبات ابری موبایل محلی و همچنین تعداد وظایف از دست رفته به حداقل مقدار ممکن (نسبت به روش های پیشین) برسد. در این تحقیق یک روش جدید مبتنی بر منطق فازی و الگوریتم ژنتیک جهت زمانبندی وظایف در سیستم های ابری موبایل محلی ارائه می شود. در روش ارائه شده سعی بر آن خواهد شد که دو چالش اصلی یعنی میزان مصرف انرژی شبکه و همچنین تعداد وظایف از دست رفته به حداقل مقدار ممکن برسد.

 

 

د – اهمیت و ضرورت انجام تحقيق (شامل اختلاف نظرها و خلاءهاي تحقيقاتي موجود، ميزان نياز به موضوع، فوايد احتمالي نظري و عملي آن و همچنين مواد، روش و يا فرآيند تحقيقي احتمالاً جديدي كه در اين تحقيق مورد استفاده قرار مي‏گيرد:

با توجه به محدود بودن ذخایر منابع انرژی (به خصوص در سیستم های محاسباتی ابری)، استفاده بهینه آن از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به مصرف بالای انرژی در حوزه محاسبات همواره به دنبال راهکارهایی با کمترین انرژی مصرفی هستیم. علاوه بر این، در سیستم های بلادرنگ نیاز است که وظایف قبل از رسیدن ضرب الاعجل آن ها اجرا شوند. لذا ارائه روش های مناسب و بهینه جهت زمانبندی در سیستم های ابری موبایل محلی از اهمیت بالایی برخورد است. در این تحقیق یک روش مبتنی بر روش های هوشمند با تلفیق منطق فازی و الگوریتم تکاملی جهت زمانبندی وظایف در سیستم های محاسباتی ابری موبایل محلی ارائه خواهد شد. الگوریتم تکاملی استفاده شده در این تحقیق مبتنی بر الگوریتم ژنتیک است که تابع معیار آن براساس انرژی مصرفی گره ها و میزان تاخیر اجرای وظایف طراحی خواهد شد.

 

 

ه- مرور ادبیات و سوابق مربوطه (بيان مختصر پیشینه تحقيقات انجام شده در داخل و خارج کشور پيرامون موضوع تحقیق و نتايج آنها و مرور ادبیات و چارچوب نظري تحقیق):

با توجه به اینکه که زمانبندی در سیستم های ابری موبایل امری ضروری است، در سال‌های اخیر کاربردهای زمانبندی در زیرساخت‌های ابر توجه پژوهشگران را به خود جلب کرده است. در واقع کاربردهای زمانبندی در سیستم های ابری موبایل روز‌به‌روز در حال رشد هستند.

طی تحقیقی در ]8[ انرژی مصرفی در سرویس های مختلفی مانند فیس بوک و گوگل و برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر مورد بررسی قرار گرفته است که در این تحقیق با توجه به ترافیک موجود در هر سرویس و انرژی لازم برای هر بیت داده، با استفاده از روابط ریاضی و آماری فرمول هایی برای انرژی مصرفی آورده شده است. همچنین در مقاله ای ]9 [تحت عنوان بررسی انرژی مصرفی در محاسبات ابری موبایل راه حلی جهت کمینه کردن انرژی مصرفی در محاسبات ابری موبایل محلی ارائه شد. در این تحقیق با استفاده از راه حل جدیدی، انرژی مصرفی در بخش های استاتیک و دینامیک محاسبات ابری مورد بحث قرار گرفته و با استفاده از بکارگیری سیاست های درست تا 20 درصد در انرژی مصرفی بهبود داده شده است. در [4] نویسندگان یک روش زمانبندی برای شبکه‌های محاسبات ابری موبایل بر اساس الگوریتم ژنتیک چند هدفه ارائه کرده‌اند. این روش علاوه بر اینکه مصرف انرژی در شبکه‌های محاسبات ابری موبایل را به حداقل می‌رساند، سعی می‌کند سود اقتصادی ابر را به حداکثر برساند. اما با توجه به اینکه در این مقاله از الگوریتم ژنتیک استفاده شده است، رسیدن به یک راه حل در زمان مناسب به عنوان یک ایراد محسوب می شود و الگوریتم در اینجا نیاز به زمان بیشتری دارد تا به یک راه قابل قبول مناسب دست یابد. در [10] نویسندگان یک روش مبتنی بر الگوریتم مورچگان برای تخصیص وظایف در سیستم های ابری موبایل محلی معرفی کرده‌اند. هدف از ارائه این روش کاهش میزان مصرف انرژی و افزایش قابلیت اطمینان سرویس دهنده ابر هست. این روش با اینکه انرژی مصرفی را کاهش می دهد و منجر به بیشتر شدن قابلیت اطمینان می گردد اما مشکل اساسی این روش این است که در محیط های همگن مورد استفاده قرار می گیرد و محیط های ناهمگن را پشتیبانی نمی کند. در [6] مولفان یک روش جدیدی برای مسئله زمانبندی در محاسبات ابری موبایل محلی معرفی کرده‌اند که در واقع مسئله زمانبندی را متناسب با مسئله کوله پشتی چند بعدی فرموله ‌کرده‌اند و وابستگی‌های بین منابع مختلف را به اینشکل تعریف کرده‌اند. روش ارائه شده می‌تواند به راه حل نسبتا بهینه‌ای برای زمانبندی داده‌ها در سیستم های ابری موبایل برسد، اما با توجه به اینکه این روش با یک مسئله چند بعدی سروکار دارد لذا پیچیدگی زمانی الگوریتم ارائه شده برای حل مسئله طولانی است. در [11] مولفان یک الگوریتم برای توزیع متعادل بار کاری در میان منابع با استفاده از الگوریتم کلونی مورچگان ارائه کرده‌اند. هدف آن ها کاهش میزان تاخیر و کاهش مصرف انرژی است. این الگوریتم می‌تواند با کارایی مناسب بارکاری را میان منابع موبایل توزیع کند، که بدین دلیل باعث کاهش میزان مصرف انرژی منابع می‌شود. اما این روش ممکن است سربار اضافی را به سیستم تحمیل کند. همچنین چندین الگوریتم ژنتیک برای بهینه‌سازی زمانبندی در شبکه های ابری موبایل توسط مراریو و همکاران [3]، گو و همکاران [7] و یاماچی و همکاران [11] ارائه شده است. همچنین در مقاله ]6[ با استفاده از الگوریتم هیبرید در مقایسه با الگوریتم ACO انرژی مصرفی به طور قابل توجهی کاهش یافته است وبه این نتیجه رسیده است که افزایش وظایف و تعداد پردازنده انرژی مصرفی را بالا می برد.

در تحقیقات دیگر ابتدا ارتباط بین شبکه و نیازهای ضروری بین سرورها و قدرت شبکه تعریف شده و سپس با توجه به ارتباط بین کاربر و شبکه روشی برای تخمین مقدار انرژی مصرفی در منابع موجود در شبکه ارائه شده است.

 

 

و – جنبه جديد بودن و نوآوري در تحقيق:

استفاده از منطق فازی و الگوریتم ژنتیک و تلفیق این دو الگوریتم برای زمانبندی در سیستم های ابری محلی مهمترین نوآوری این تحقیق می باشد. در این تحقیق فرض ما براین است که وظایف دارای محدودیت زمانی و منابع دارای محدودیت در انرژی هستند، لذا در نظر گرفتن این مسئله و ارائه راه حلی جدید مبتنی بر تلفیق منطق فازی و الگوریتم ژنتیک برای بهبود عملکرد زمانبندی از نظر میزان وظایف از دست رفته، کاهش زمان پاسخ و کاهش میزان مصرف انرژی در رایانش ابر سیار محلی نوآوری این تحقیق محسوب می گردد.

 

ز- اهداف مشخص تحقيق (شامل اهداف آرماني، کلی، اهداف ويژه و كاربردي):

هدف اصلی این تحقیق ارائه روشی مبتنی بر روش های هوشمند جهت زمانبندی وظایف دارای ضرب الاعجل در سیستم های محاسباتی ابری موبایل محلی است که در راستای آن اهداف زیر دنبال می شود:

 • حداقل کردن مصرف انرژی شبکه
 • حداقل کردن میزان تاخیر اجرای وظایف
 • به حداقل رساندن تعداد وظایف از دست رفته
 • بهبود زمان پاسخ کل
 • حداکثر کردن بهره وری

 

 

ح – در صورت داشتن هدف كاربردي، نام بهره‏وران (سازمان‏ها، صنايع و يا گروه ذينفعان) ذكر شود (به عبارت دیگر محل اجرای مطالعه موردی):

وجود ندارد.

 

 

ط-  سؤالات تحقیق:

 • آیا می توان روشی جدید برای زمانبندی وظایف در سیستم های ابری موبایل محلی ارائه کرد که میزان مصرف انرژی را کاهش دهد؟
 • چگونه می توان با تلفیق روش های تکاملی و منطق فازی روشی برای زمانبندی در سیستم های ابری موبایل ارائه کرد؟
 • چگونه می توان روشی ارائه کرد که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، تعداد وظایف از دست رفته را نیز حداقل کند؟
 • تاثیر روش های هوشمند در زمانبندی وظایف در سیستم های ابری موبایل محلی چگونه می تواند باشد؟
 • چگونه می توان زمانبندی وظایف در سیستم های ابری موبایل محلی را انجام داده که تاخیر اجرای وظایف به حداقل مقدار ممکن برسد؟

 

 

ی-  فرضيه‏هاي تحقیق:

فرضیه های تحقیق عبارت اند از:

 • تلفیق منطق فازی و روش های تکاملی می تواند موجب کاهش انرژی مصرفی در محاسبات ابری موبایل شود.
 • با توجه به اینکه مسئله زمانبندی در سیستم های بلادرنگ ابری یک مسئله NP-Complete است، لذا می تواند با تلفیق الگوریتم های تکاملی و منطق فازی راه حل مناسبی برای این مسئله ارائه کرد.

 

در این تحقیق فرض های زیر برای شبکه ابری در نظر گرفته شده است:

 • منابع پردازشی دستگاه های موبایلی هستند که اجازه به اشتراک گذاری این منابع به عهده صاحبان آن ها است.
 • انرژی هر یک از منابع محدود می باشد و مبتنی بر باتری است.
 • دستگاه های موبایل (منابع) به صورت مستقیم با هم در ارتباط هستند.
 • ارتباطات منابع به صورت محلی است.
 • وظایفی که در منابع پردازش می شوند دارای زمان ضرب الاعجل هستند.
 • وظایف مستقل از هم در نظر گرفته شده اند.
 • زمان اجرای وظایف روی منابع مختلف متفاوت است.
 • دستگاه های موبایل دارای توان پردازشی ناهمگن هستند.

 

ک- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

وظیفه یا داده واحدی مجزا است که توسط زمانبند، زمانبندی می شود و به یک منبع اختصاص داده می شود.

کار (فراوظیفه، یا برنامه) مجموعه ای از وظایف مستقل است که بر روی مجموعه از منابع اجرا می شود. کارها می توانند ساختار بازگشتی داشته باشند، یعنی اینکه کارها از کارهای فرعی و/یا وظایفی تشکیل می شوند و کارهای فرعی خودشان می توانند به وظایف کوچکتری تجزیه شوند.

ویژگی های یک کار، پارامتر های هستند مثل واحد پردازش مرکزی/حافظه مورد نیاز، ضرب الاعجل (محدودیت زمانی که وظیفه باید قبل ازفرا رسیدن آن اجرا گردد)، اولویت و غیره.

منبع چیزی است که نیازمند اجرای یک عمل می باشد، برای نمونه: یک پردازشگر برای پردازش داده ها، دستگاه ذخیره داده یا رابط یک شبکه برای انتقال داده یا یک دستگاه موبایل مثل تلفن همراه.

سایت (یا گره) موجودیت مستقلی است که از یک یا چند منبع تشکیل شده.

زمانبندی وظایف، تخصیصی از وظایف به منابع و نحوه تخصیص این وظایف را مشخص می کند.

 

5-روش تحقیق:

 

الف- شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

تذكر: درخصوص تفكيك مراحل اجرايي تحقيق و توضيح آن، از به كار بردن عناوين كلي نظير، «گردآوري اطلاعات اوليه»، «تهيه نمونه‏هاي آزمون»، «انجام آزمايش‏ها» و غيره خودداري شده و لازم است در هر مورد توضيحات كامل در رابطه با منابع و مراكز تهيه داده‏ها و ملزومات، نوع فعاليت، مواد، روش‏ها، استانداردها، تجهيزات و مشخصات هر يك ارائه گردد.

این تحقیق در قالب مراحل زیر به انجام می رسد:

 • مطالعه و بررسی روش‌های ارائه شده قبلی
 • شناسایی و ارزیابی چالش‌ها و مشکلات موجود در این زمینه
 • ارائه روشی جدید برای زمانبندی مناسب وظایف با در نظر گرفتن انرژی مصرفی و زمان ضرب الاعجل وظایف در سیستم های محاسباتی ابری موبایل محلی
 • پیاده‌سازی روش ارائه شده
 • بررسی و ارزیابی نتایج پیاده‌سازی
 • جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

 

ب-  متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

مصرف انرژی: انرژی مصرفی میزان انرژی باقیمانده باتری دستگاه های موبایل است که یکی از اهداف این تحقیق کاهش میزان انرژی میانگین و همچنین کاهش میزان انرژی تک تک دستگاه های موبایل است.

زمان پاسخ: اتمام اجرای یک وظیفه در منابع را زمان پاسخ وظیفه در نظر می گیریم. هدف دیگر این تحقیق به حداقل رساندن میزان زمان پاسخ کل است.

تعداد وظایف از دست رفته: اگر وظیفه ای قبل از اینکه زمان ضرب الاعجلش فرا رسد به یکی از منابع تخصیص نیابد در این صورت آن وظیفه از دست می رود. لذا هدف این دیگر این تحقیق به حداقل رساندن تعداد وظایف از دست رفته است.

 

ج –  شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه،  مصاحبه،  فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

منابع موجود در شبکه اينترنت، مقالات موجود در زمينه بهینه‌سازی مصرف انرژی در محاسبات ابری موبایل محلی، کتاب­هاي منتشر شده در این زمینه، مجلات علمي نمايه شده در پايگاه­هاي علمي معتبر و غیره.

 

 

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

وجود ندارد.

 

 

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

براي پياده سازي روش ارائه شده از نرم افزار کلودسیم (CloudSim) استفاده خواهد شد. با توجه به مسئله مطرح شده و همچنین روش پیشنهادی، می توان مسئله مورد نظر را در نرم افزار کلودسیم پیاده‌سازی و اجرا کرد. روش پيشنهادي در قالب سناريوهاي رايج و بر اساس پارامترهاي سنجش مکانيزم­هاي معمول در این زمینه، مانند میزان مصرف انرژی، تعداد وظایف از دست رفته، زمان پاسخ و غیره با ديگر مکانیرم­های موجود مقايسه خواهند شد.

 

فهرست منابع و مآخذ

 • Eduardo Cuervo et al., “MAUI: making smartphones last longer with code offload,” in Proceedings of the 8th international conference on Mobile systems, applications, and services, 2010, pp. 49-62.
 • Nagendram, J. Vijaya Lakshmi, and D. Venkata Narasimha Rao, “Eicient resource scheduling in data centers using MRIS,” Indian Journal of Computer Science and Engineering, vol.2, no. 5, pp. 764–769, 2011.
 • Awada Uchechukwu, Keqiu Li, Yanming Shen, “Energy Consumption in Cloud Computing Data Centers” International Journal of Cloud Computing and Services Science (IJ-CLOSER), Vol.3, No.3, June 2014, ISSN: 2089-3337
 • Liu, X. Luo, X. Zhang, F. Zhang, and B. Li, “Job scheduling model for cloud computing based on multi-objective genetic algorithm,” IJCSI International Journal of Computer Science Issues, vol.10,no.1,2013.
 • Byung-Gon Chun, Sunghwan Ihm, Petros Maniatis, Mayur Naik, and Ashwin Patti, “CloneCloud: elastic execution between mobile device and cloud,” in EuroSys ’11 Proceedings of the sixth conference on Computer systems, 2011, pp. 301-314.
 • Karthik Kumar, Jibang Liu, Yung-Hsiang Lu, and Bharat Bhargava, “A Survey of Computation Offloading for Mobile Systems,” in Mobile Networks and Applications, 2013, pp. 129-140.
 • Morariu, C. Morariu, and T. Borangiu, “A genetic algorithm for workload scheduling in cloud based e-Learning,” in Pro-ceedings of the 2nd International Workshop on Cloud Computing Platforms (CloudCP ’12), ACM, April2012.
 • Fatemeh Jalali,” Energy Consumption of Cloud Computing and Fog Computing Applications”, July 2016.
 • Gu, J. Hu, T. Zhao, and G. Sun, “A new resource scheduling strategy based on genetic algorithm in cloud computing environment,” Journal of Computers, vol.7, no.1, pp.42–52, 2012
 • Feller, L. Rilling, and C. Morin, “Energy-aware ant colony based workload placement in clouds,” in Proceedings of the 12th IEEE/ACM International Conference on Grid Computing (Grid ’11), pp. 26–33, September 2011.
 • Suraj Sindia et al., “MobSched: Customizable Scheduler for Mobile Cloud Computing,” in 45th Southeastern Symposium on System Theory, 2013, pp. 129-134.

مهندسی کامپیوتر

اگر برای هریک از موارد فوق نیاز به مشاوره رایگان دارید، همین الان با ما تماس بگیرید.