پروپوزال مهندسی برق محاسبه تعرفه های پویا در شبکه های توزیع با ضریب نفوذ بالای خودروهای برقی با در نظر گرفتن کلیدزنی بهینه فیدر

 

دانلود مطالب رایگان دانشگاهی

در نمونه پروپوزال ارشد مهندسی برق قدرت به دنبال ارائه طرحی جهت یادگیری دانشجویان ارشد با ساختار کلی پروپوزال هستیم که دانشجو بتواند با مطالعه پروپوزال در روند انجام پایان نامه ارشد آشنایی پیدا کند و توان تدوین پروپوزال و پایان نامه را داشته باشد.از آنجایی که دانشجویان در مقطع ارشد آشنایی اولیه ای با روند انجام پروپوزال و انجام پایان نامه ندارند و در این مسیر نیازمند مشاوره در انجام پایان نامه هستند بنابراین سعی شده است که با ارائه موضوعات پایان نامه،نمونه پروپوزال ارشد و نمونه پایان نامه ارشد دانشجویان را در این مسیر یاری رسانده و آشنایی لازم را در این مسیر کسب نمایند.لازم است که دانشجویان عزیر با دقت نمونه موضوعات پایان نامه و نمونه پروپوزال ها و پایان نام های ارائه شده را با دقت مطالعه نموده و با نمونه برداری از هر قسمت به تدوین پروپوزال و پایان نامه خود اقدام نمایند.امید است که در این راه بتوانیم همواره مشاور و همراه شما باشیم .

در قسمت دفاعیه پایان نامه نیز نمونه پاورپوینت ارشد قرار داده هست که دانشجویان بتوانند جهت اماده سازی پاورپوینت دفاع پایان نامه استفاده نمایند.یک دفاع موفق منوط به مطالعه با دقت پایان نامه و رفع اشکال پایان نامه و سپس ارائه پاورپوینت با قسمت های پایان نامه همراه با آرامش در زمان دفاع می باشد.موسسه ادیب مشاور همواره در تمامی این مراحل در کنار شما عزیزان خواهد بود.

سوال یا سوالات اصلی تحقیق :

  • چگونه می‌توان کلیدزنی بهینه فیدر را با روش تعرفه‌های پویا ادغام کرد؟
  • در چه شرایطی کلیدزنی بهینه فیدر باعث کاهش تعرفه‌های پویا می‌شود؟
  • آیا بهینه‌سازی ترکیبی بارهای انعطاف‌پذیر و توپولوژی شبکه باعث کاهش تلفات می‌شود؟

فرضیات تحقیق

  • به منظور ادغام کلیدزنی بهینه با روش تعرفه‌های پویا می‌توان از کلیدزنی بهینه فیدر در روند محاسبه تعرفه‌های پویا استفاده نمود.
  • بهینه‌سازی همزمان بارهای انعطاف‌پذیر و توپولوژی شبکه می‌تواند منجر به یافتن راه حلی با کمترین هزینه انرژی برای مدیریت تراکم در شبکه‌های توزیع شود. به علاوه این کار باعث کاهش تلفات خطوط می‌شود.
  • اگر بتوان تراکم را با کلیدزنی بهینه فیدر حل نمود، این کار باعث کاهش تعرفه‌های پویا می‌شود.

 

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق:

توزیع که مسئول بهره‌برداری بهینه از شبکه توزیع هستند به دنبال یافتن توپولوژی بهینه بهره‌برداری از شبکه توزیع با هدف کمینه کردن تلفات خطوط می‌باشند. در دهه‌های اخیر روش‌های مختلفی برای یافتن توپولوژی بهینه بهره‌برداری از شبکه پیشنهاد شده است که شامل روش‌های بهینه‌سازی دقیق [1]، روش‌های ابتکاری [2] و ترکیب آن‌ها می‌باشند.

در عین حال، تراکم به‌وجودآمده بخاطر محدودیت‌های فیزیکی شبکه به یک دغدغه اساسی برای بهره‌برداران شبکه توزیع تبدیل شده است. لازم به ذکر است که نفوذ رو به رشد منابع پراکنده انرژی نظیر خودروهای برقی و پمپ‌های گرمایی عامل اصلی بروز تراکم در شبکه توزیع می‌باشد. روش‌های مختلفی در سال‌های اخیر برای مدیریت تراکم در شبکه‌های توزیع پیشنهاد شده است. تعرفه‌های پویا که با استفاده از قیمت‌های حاشیه‌ای محلی در شبکه‌های توزیع به دست می‌آیند [3-4]، یکی از روش‌هایی است که می‌تواند مشکل تراکم در شبکه‌های توزیع را به صورت غیرمتمرکز حل نماید [5-8]. در روش تعرفه‌های پویا برای مدیریت تراکم، اپراتور سیستم توزیع ابتدا اطلاعات مربوط به نیاز انرژی بارهای انعطاف‌پذیر در شبکه توزیع را جمع‌آوری می‌کند. سپس، اپراتور سیستم توزیع تعرفه‌های پویا را از طریق یک برنامه بهینه انرژی با در نظر گرفتن قیود شبکه محاسبه می‌کند. در نهایت، تعرفه‌های پویا برای تجمیع‌کنندگان فرستاده خواهد شد تا برنامه‌ریزی بهنیه انرژی بارهای انعطاف‌پذیر را از طرف صاحبان آن‌ها انجام داده و پیشنهاد قیمت خود را به بازار لحظه‌ای ارسال نمایند. در مرجع [6] ثابت شده است که برنامه‌ریزی انرژی در سمت تجمیع‌کننده بدون دانستن قیود شبکه به برنامه‌ریزی بهینه در سمت اپراتور سیستم توزیع همگرا می‌شود، زیرا تعرفه‌های پویا به عنوان یک سیگنال کنترلی قیمت بین دو طرف شامل اطلاعات تراکم شبکه می‌باشد.

اهداف تحقیق:

  • ارائه روشی برای ادغام کلیدزنی فیدر در روند محاسبه تعرفه‌های پویا در شبکه‌های توزیع با نفوذ بالای بارهای انعطاف‌پذیر نظیر خودروهای برقی
  • ارزیابی عملکرد روش پیشنهادی بر تراکم شبکه و تلفات خطوط توزیع

نحوه اعتبارسنجی:

ابتدا با استفاده از  مقالات مرتبط با موضوع تحقیق از پایگاه‌های معتبر بین‌المللی IEEE و Elsevier به مرور پیشینه تحقیق می‌پردازیم. سپس با استفاده از نرم‌افزار قدرتمند MATLAB و نرم‌افزار قوی بهینه‌سازی GAMS مدل پیشنهادی را شبیه‌سازی می‌نماییم.

موضوع پایان نامه مهندسی برق قدرت انجام پایان نامه برق قدرت

موضوع پایان نامه مهندسی برق انجام پایان نامه برق قدرت

آموزش نرم افزار گمز و شبیه سازی با گمز

پروپوزال مهندسی برق قدرت ریز شبکه

هماهنگی حفاظتی یکپارچه رله‌های اضافه جریان همراه با جایابی و تعیین ظرفیت بهینه واحدهای تولید پراکنده در شبکه توزیع الکتریکی 

دانلود پروژه آماده کنترل مدرن (کد 12)

دانلود پروژه آماده کنترل مدرن کد 215

پروپوزال مهندسی برق محاسبه تعرفه های پویا در شبکه های توزیع با ضریب نفوذ بالای خودروهای برقی با در نظر گرفتن کلیدزنی بهینه فیدر

دانلود مطالب رایگان دانشگاهی

اگر برای هریک از موارد فوق نیاز به مشاوره رایگان دارید، همین الان با ما تماس بگیرید.