پروپوزال مهندسی کامپیوتر استفاده از روشهای داده کاوی جهت بهره برداری در بازاریابی بانک جهت افتتاح حسابهای سپرده های سرمایه گذاری

 

دانلود مطالب دانشگاهی

در نمونه پروپوزال ارشد مهندسی کامپیوتر به دنبال ارائه طرحی جهت یادگیری دانشجویان ارشد با ساختار کلی پروپوزال هستیم که دانشجو بتواند با مطالعه پروپوزال در روند انجام پایان نامه ارشد آشنایی پیدا کند و توان تدوین پروپوزال و پایان نامه را داشته باشد.از آنجایی که دانشجویان در مقطع ارشد آشنایی اولیه ای با روند انجام پروپوزال و انجام پایان نامه ندارند و در این مسیر نیازمند مشاوره در انجام پایان نامه هستند بنابراین سعی شده است که با ارائه موضوعات پایان نامه،نمونه پروپوزال ارشد و نمونه پایان نامه ارشد دانشجویان را در این مسیر یاری رسانده و آشنایی لازم را در این مسیر کسب نمایند.لازم است که دانشجویان عزیر با دقت نمونه موضوعات پایان نامه و نمونه پروپوزال ها و پایان نام های ارائه شده را با دقت مطالعه نموده و با نمونه برداری از هر قسمت به تدوین پروپوزال و پایان نامه خود اقدام نمایند.امید است که در این راه بتوانیم همواره مشاور و همراه شما باشیم .

در قسمت دفاعیه پایان نامه نیز نمونه پاورپوینت ارشد قرار داده هست که دانشجویان بتوانند جهت اماده سازی پاورپوینت دفاع پایان نامه استفاده نمایند.یک دفاع موفق منوط به مطالعه با دقت پایان نامه و رفع اشکال پایان نامه و سپس ارائه پاورپوینت با قسمت های پایان نامه همراه با آرامش در زمان دفاع می باشد.موسسه ادیب مشاور همواره در تمامی این مراحل در کنار شما عزیزان خواهد بود.

بيان مسأله اساسي تحقيق به طور كلي (شامل تشريح مسأله و معرفي آن، بيان جنبه‏هاي مجهول و مبهم، بيان متغيرهاي مربوطه و منظور از تحقيق) :

این پژوهش قصد دارد از روشهای داده کاوی جهت بهره برداری در بازاریابی بانک جهت افتتاح حسابهای سپرده های سرمایه گذاری استفاده نماید. در بازاریابی بانک تشخیص اینکه افراد مورد نظر که با آنها ارتباط برقرار می شود تا در بانک سرمایه گذاری کنند آیا اقدام به سرمایه گذاری می کنند یا خیر جهت کاهش هزینه های بازاریابی بانک امری مهم و حیاتی است[1]. این پژوهش علاوه بر اینکه با استفاده از متدهای مختلف داده کاوی سعی دارد دقت پیشبینی سرمایه گذاری را افزایش دهد در هدفی جانبی قصد دارد عوامل موثر در سرمایه گذاری را مشخص کند. جهت مشخص کردن عوامل موثر در سرمایه گذاری با استفاده از الگوریتم های انتخاب ویژگی[1] سعی می شود تا ویژگی هایی که بالاترین دقت تشخیص سرمایه گذاری را دارند انتخاب شوند. با این کار می توان ویژگی هایی که تاثیر زیادی در سرمایه گذاری دارند  را تشخیص داد و نشان داد که کدام یک از مقادیر این ویژگی ها می تواند در سرمایه گذاری فرد مفید باشد. با این کار می توان سیاستهای بازاریابی بانک را در جهت سرمایه گذاری بیشتر جامعه هدف بهبود داد و سودآوری بانک را افزایش داد.

جهت انجام این پژوهش از مجموعه داده ها استاندارد این حوزه استفاده خواهد شد. این مجموعه داده که حاوی 45212 رکورد از مشتریان بانک است. در این مجموعه داده تعدادی از داده ها، داده های از دست رفته هستند و مقادیر ویژگی ها از نوع های دسته ای[2] و عددی[3] می باشد. کلاسهای  این مجموعه داده شامل سرمایه گذاری کردن و یا سرمایه گذاری نکردن است.

 

د - اهمیت و ضرورت انجام تحقيق (شامل اختلاف نظرها و خلاءهاي تحقيقاتي موجود، ميزان نياز به موضوع، فوايد احتمالي نظري و عملي آن و همچنين مواد، روش و يا فرآيند تحقيقي احتمالاً جديدي كه در اين تحقيق مورد استفاده قرار مي‏گيرد:

این پژوهش در بهبود فرآیند بازاریابی بانکها نقش به سزایی دارد و همچنین با توجه به اینکه هدف این پژوهش بیان کردن میزان تاثیر عوامل موثر در بازاریابی بانک است می تواند سیاست های بازاریابی بانک را تغییر دهد و بهبود بخشد. در صورتی که این پژوهش بتواند حتی 1% به بازاریابی بانک جهت سرمایه گذاری کمک کند در بانکی با سرمایه گذاری جدید در سال حدود ده میلیارد دلار، 100 میلیون دلار سرمایه گذاری بیشتر و به تبع آن سودی مناسب به بانک خواهد رساند.

در این پژوهش علاوه بر آزمایش چندین روش داده کاوی جهت کلاسه بندی کردن به منظور افزایش دقت تشخیص  به تشخیص ویژگی های موثر در سرمایه گذاری می پردازد که باعث می شود این پژوهش از سایر پژوهش های دیگر در این حوزه متمایز شود. از طرف دیگری این انتخاب ویژگی با استفاده از روشهای فراابتکاری انجام می شود. روشهای فرا ابتکاری به دلیل اینکه می توانند از بهینه های محلی فرار کنند و معمولا به بهینه سراسری می رسند. پس انتظار می رود با استفاده از این روشها به بهبود قابل توجهی در دقت کلاس بندی و همچنین ویژگی های مناسب را استخراج کنیم.

 

ه- مرور ادبیات و سوابق مربوطه (بيان مختصر پیشینه تحقيقات انجام شده در داخل و خارج کشور پيرامون موضوع تحقیق و نتايج آنها و مرور ادبیات و چارچوب نظري تحقیق):

این پژوهش سه حوزه مختلف بازاریابی، کلاسه بندی و انتخاب ویژگی را با هم ترکیب می کند . در هر قسمت کارهای زیادی صورت گرفته است و در این قسمت به بیان کارهای انجام شده در هر سه حوزه و کارهای ترکیبی پرداخته می شود.

یکی از مهمترین کارهایی که در حوزه داده کاوی در بازاریابی بانک انجام شده است در مقاله [1] مطرح شده است. دراین کار از روشهای داده کاوی رگرسیون منطقی[4]، درخت تصمیم[5]، شبکه های عصبی[6] وماشین بردار پشتیبان[7]  استفاده کرده اند.

در کار دیگری که اخیرا انجام شده است [2] روشهای انسمبل[8] را در بازاریابی مستقیم بانک با هم مقایسه کرده است. در این کار روشهای بگینگ[9] و بوستینگ[10] که دو روش از تجمع کلاسه بندها است را با هم مقایسه کرده است.

همچنین پژوهش دیگری [3] انجام شده است که از شبکه های عصبی چندلایه، بیز ساده[11]، رگرسیون منطقی و در خت تصمیم C5 جهت تشخیص سرمایه گذاری در بازاریابی بانک استفاده کرده است و نشان داده است درخت تصمیم نتیجه مناسب تری دارد.

[4] روش مجموعه های حدسی[12] و درخت تصمیم را برای پیشبینی در داده های سرمایه گذاری بانک ارائه داده است. این کار که در ماه های اخیر ارائه شده است نشان داده است داده های اطلاعاتی افراد دارای ابهام است.

یکی از خصوصیت های مجموعه داده های بانکی نامتعادل[13] بودن داده هاست از این رو در مقاله [5] برای مقابله با این مسئله روش بوستیگ جدیدی را ارائه کرده است که کلاسه بند پایه آن بیز ساده است.

در رابطه با روشهای انتخاب ویژگی کارهای مهم وخوبی شده است ولی معمولا این کارها عمومی بوده است و در مسئله خاصی مورد بحث قرار نگرفته است. از مهمترین روشهای انتخاب ویژگی می توان به خانواده فیلتر، رپر[14] اشاره کرد. در خانواده فیلتر بدون اینکه عمل کلاس بندی انجام شود زیر مجموعه از مجموعه ویژگی ها را انتخاب می کند. معمولا این روشها بر اساس روشهای مکاشفه ای که به صورت حریصانه عمل می کنند انجام می شود[6]–[9]. در مقابل روشهای رپر بر اساس دقت کلاسه بندی به انتخاب ویژگی می پردازند. در روشهای رپر بیشتر از روشهای غیر حریصانه استفاده می شود[10]–[12]. دسته سومی هم وجود دارد که از ترکیب دو روش رپر و فیلتر بهره می برد[13], [14]. در این پایان نامه قصد داریم از روشهای رپر که از روشهای فرااکتشافی استفاده می کنند بهره گیریم.

 

و – جنبه جديد بودن و نوآوري در تحقيق:

انتخاب ویژگی در داده های بازاریابی بانک

نشان دادن تاثیر ویژگی های مفید در بازاریابی بانک

استفاده از روشهای فرا اکتشافی در انتخاب ویژگی (روش جستجوی گرانشی)

 

ز- اهداف مشخص تحقيق (شامل اهداف آرماني، کلی، اهداف ويژه و كاربردي):

افزایش دقت تشخیص سرمایه گذاری در بانک

مشخص کردن تاثیر ویژگی های مناسب در سرمایه گذاری بانک

 

ح – در صورت داشتن هدف كاربردي، نام بهره‏وران (سازمان‏ها، صنايع و يا گروه ذينفعان) ذكر شود (به عبارت دیگر محل اجرای مطالعه موردی):

تمامی بانکها می توانند از این پژوهش در افزایش سرمایه گذاری در بانک استفاده نمایند.

 

ط-  سؤالات تحقیق:

 

کدام یک از روشهای کلاسه بندی بیز ساده، درخت تصمیم، شبکه های عصبی  پرسپترون چند لایه ، بوستینگ، بگینگ، کا نزدیکترین همسایه و ماشین بردار پشتیبان دقت و صحت بیشتری در تشخیص سرمایه گذاری دارند؟ (ملاک میزان معیار F[15] است).

کدام یک از روشهای انتخاب ویژگی بر پایه روشهای فراابتکاری باعث افزایش دقت بیشتری در کلاسه بندی می شود؟ (روشهای مورد بحث الگوریتم ژنتیک، الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات[16] ، رقابت استعماری و جستجوی گرانشی است)

کدام زیر مجموعه از ویژگی ها مناسب ترین ویژگی های تشخیص سرمایه گذاری هستند؟ آیا این ویژگی ها تاثیر بیشتری در سرمایه گذاری دارند؟

 

ی-  فرضيه‏ هاي تحقیق:

 

روشهای داده کاوی در تشخیص سرمایه گذاری در بانک موثر است.

از روش های فرا ابتکاری در انتخاب ویژگی می توان استفاده کرد.

زیر مجموعه ای از ویژگی های تشخیص سرمایه گذاری که بیشترین دقت در کلاسه بندی دارد مهمترین عوامل تاثیر گذار در سرمایه گذاری است.

[1] Feature Selection

[2] Categorical

[3] Numeric

[4] Logistic Regression

[5] decision trees

[6] neural network

[7] support vector machine

[8] Ensemble methods

[9] Bagging

[10] Boosting

[11] Naïve Bayes

[12] rough set

[13] imbalanced

[14] Wrapper

[15] F-Measure

[16] particle swarm optimization

 

پروپوزال  مهندسی کامپیوتر تلفیق الگوریتم ژنتیک و منطق فازی برای خوشه بندی نابرابر در شبکه های حسگر بیسیم

آموزش تخصصی انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر، شبکه حسگر بیسیم

پروپوزال مهندسی کامپیوتر ردیابی هدف متحرک در شبکه حسگر بی‌سیم با استفاده از الگوریتم بهینه‌سازی کوکو

پروپوزال مهندسی کامپیوتر ارائه چارچوب و مدلی برای امنیت داده های حجیم

پروپوزال مهندسی کامپیوتر ارائه‌ی یک روش تخصیص منابع جهت انتخاب طیف در شبكه­‌هاي  بي‌سيم راديوشناختی در محیطهای پویاچ

پروپوزال مهندسی کامپیوتر استفاده از روشهای داده کاوی جهت بهره برداری در بازاریابی بانک جهت افتتاح حسابهای سپرده های سرمایه گذاری

دانلود مطالب دانشگاهی

اگر برای هریک از موارد فوق نیاز به مشاوره رایگان دارید، همین الان با ما تماس بگیرید.